آخرین رویدادها
مشاهده مطلب
کد مطلب: 53
1396/06/02 ساعت 22 و 46 دقیقه
0 نظر
190 بازدید

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی تاکید کرد: لزوم حفظ رسالت انقلابی جهاددانشگاهی با تقویت فرهنگ قرآنی

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی کشور تقویت و تعمیم فرهنگ قرآنی در جهاددانشگاهی را راهکاری موثر بر مراقبت و حفظ وظیفه و رسالت انقلابی و مسئولیت انسانی جهاددانشگاهی خواند.

به  گزارش معاونت فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی استان یزد، «سعید پورعلی» در مراسم اختتامیه سومین ضیافت قرانی معراج که به میزبانی جهاددانشگاهی استان یزد و در آستان مقدس امامزاده سید جعفر محمد(ع) برگزار شد، اظهار کرد: انسان در مقابل خود و دیگران، خدای خود و طبیعت پیرامونش تحت تاثیر یکسری نگرش‎‎ها و رفتارهای قرار می‎‎گیرد و این تعامل چهارجانبه که تربیت انسان، محصول آن قلمداد می‎‎شود، چهار سطحی است که باید تحت تاثیر و تربین کتاب وحی و سفارشات ائمه معصومین قرار گیرد تا آن تربیت را بتوان مومنانه و اسلام گرایانه خواند.

به گفته وی، منشاء و سرچشمه معرفت نسبت به تمام زوایای این تعامل باید در قالب تربیت قرانی تعریف شود و این که جهاددانشگاهی از ابتدای شکل‎‎گیری تاکید بر تقویت و انس و الفت دانشجویان و اعضای جهاددانشگاهی با قران داشته و مهمترین تلاش خود را در این زمینه، مراقبت بر روحیه جهادی و انقلابی و اسلامی قرار داده، به همین دلیل است.

وی با اشاره به دیدارهای مقام معظم رهبری با جهادگران تاکنون، یکی از مهمترین توصیه‎‎های معظم له را مراقبت نسبت به روحیه انقلابی در این نهاد ذکر کرد و گفت: جهاددانشگاهی در واقع تجلیات روحیات و منش قرانی در جامعه است.

وی با بیان این که زمانی که برخی بر طبل جدایی علم و دین می ‎ کوبیدند، مقام معظم رهبری در جمع جهادگران جهاددانشگاهی را شاهد امکان پیوند بین دین و علم عنوان کردند.

پور علی تاکید کرد: یکی از راهکارهایی که بتوانیم وظیفه و رسالت انقلابی و مسئولیت انسانی را در جهاددانشگاهی حفظ کنیم، تقویت و تعمیم فرهنگ قرانی در جهاددانشگاهی و جامعه است.

وی توجه به بینش، منش و نگرش قرانی را تنها مسیر تقویت این روحیه انقلابی در این نهاد انقلابی خواند و با اشاره به آمارهایی در مورد فرهنگ قرانی در جامعه دانشجویی کشورمان، بر راه‎‎اندازی نهضت ریشه‎‎کنی بی‎‎سوادی قرانی در جامعه تاکید کرد.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی کشور عنوان کرد: به عنوان نهاد انقلابی جهاددانشگاهی باید قران را هم در وجود اعضای جهاددانشگاهی و هم جامعه دانشجویی انس بیشتری بخشیم و جامعه را از موضوع روانخوانی قران به سمت تدبیر و تامل در آیات قران سوق دهیم.

وی گفت: باید در درون جهاددانشگاهی و تک تک واحدهای تابعه، برگزاری جلسات قرانی متناسب با فضای انقلابی جهاددانشگاهی در ذیل اهتمام به روحانیت و روشن ‎‎ فکران قرانی تقویت شود تا منشاء اثر باشد.

پور علی تاکید کرد: اگر ارتباطمان را با روحانیت و جامعه قرانی تقویت کنیم، جذابیت‎‎هایی در این جلسات ایجاد خواهد شد که می‎‎توانیم منشاء اثر بیشتری باشند.

وی از مرکز قرانی معراج و سازمان فعالیت‎‎های قرانی جهاددانشگاهی خواست تا به مقوله آموزش روانخوانی قران در برنامه‎‎هایشان توجه بیشتری داشته باشند.

وی همچنین به تمهیدات جهاددانشگاهی برای تقویت آموزش‎‎های قرانی در این نهاد اشاره کرد و گفت: در همین راستا نیازمند شبکه سازی فعالان قرانی در جهاددانشگاهی هستیم و در این باره باید ارتباط با فعالان قرانی و حتی شرکت ‎‎کنندگان این مسابقات قرانی را در تمام ایام سال تقویت و مستدام بداریم.

پور علی از سازمان فعالیت‎‎های قرانی جهاددانشگاهی نیز خواست تا آموزش‌‌های قرانی به ویژه در موضوع روخوانی و روان خوانی قران را با استفاده از ظرفیت‎‎های موجود مود اهتمام قرار دهند تا از این طریق بتوان جهاددانشگاهی را به عنوان نخستین دستگاه موفق کشور در ریشه‎‎کنی بی‎‎سوادی قران معرفی کرد.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی در پایان نیز از برگزارکنندگان ضیافت قرانی معراج به ویژه جهاددانشگاهی یزد، سازمان فعالیت‎‎های قرانی و روابط عمومی جهاددانشگاهی کشور و تمام شرکت‎‎کنندگان در این دوره از مسابقات قرانی قدردانی کرد و از مسئولان سازمان ‎‎ های وابسته به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی خواست تا آنها نیز جوایزی را برای برگزیدگان این مسابقات در نظر بگیرند.

گفتنی است، اجرای برنامه تواشیح گروه بین المللی ثقلین، پخش کلیپ و تجلیل از برگزیدگان سومین ضیافت قرانی معراج پایان‎‎بخش این مراسم اختتامیه بود.

 

اشتراک گذاری:
نظرات بازدیدکنندگان

ارسال نظر

  • نظراتی که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند

حامیان جشنواره قرآنی طلیعه نور
دبیرخانه جشنواره
آدرس دیبرخانه: یـــــزد، ابتـــــدای خیـــابــان آیـــت ا... کــاشــانی، کوچه شهید قافی، طبقه فوقانی مجتمع سیدالشهدا(ع)
شماره تماس: 1083 3624 - 035
تلگرام: https://t.me/meraj_jahad